30-ий Курінь УПС «БЛИСКАВКИ»

В 1960 році славний сіднейський юнацький гурток «Кобри», який складався із шістьох членок (Софійка Подригуля (тепер в Едмонтоні), Оксана Козьолковська, Оксана Пиць (тепер в Торонті), Славка Островська, Марта Малецька (в Лондоні) і Дарія Загородна), перейшов до УСП.

Члени хотіли далі разом пластувати і вибрали назву «Блискавки» (що мало віддзеркалювати характер дівчат). Щоб доповнити склад куреня, долучилися старші дівчата, які ще не були охоплені в будь-якому курені.

В Сіднеї був ще другий дівочий гурток «Калина» і деякі члени того гуртка також вступили до куреня «Блискавки». Вісім членок вступили з інших околиць, так що курінь «Блискавки» розрісся до гарного числа.

Довгі роки члени брали активну участь у Пластовому Проводі, на таборах, а пізніше, коли приходили на світ діти, включилися в новацьку виховну працю.

В Сіднею була довголітня організація, яка називалася «Міжнародний Скавтінґ в Екзилю». До цієї організації належали Естонці, Литовці, Лотиші, Мадяри, Росіяни і Українці. Пл. сен. Дарія Загородна разом із покійним пл. сен. Миколою Свідерським (Лісовий Чорт) протягом 10 років були репрезентантами Пласту. Організація відбувала міжнародні скавтові олімпіяди і змагання.

Час минув, членки добігли до віку сеніорату, і в 1970 р. одягнули бронзові хустки і стали сеніорками в курені «Блискавки».

У 1979 році членки юнацького гуртка «Дикі Лебеді» вступили до «Блискавок». Пізніше прибуло ще 7 членок. Курінь ріс — кожне покоління виконувало свої пластові обов’язки як могло, і постійно відбувалися чудові табори і мандрівки.

Перші члени куреня «Блискавки» вже старші сеніорки, уділяються в суспільному житті. З часом праця почала завмирати. «Блискавки» створили міцне товариське середовище і, хоч офіційних сходин не було, стрічалися і були готові до праці і помочі в Пласті.

Тепер настав час розвитку Пласту в Україні. Молодь їздить на табори в чудові Карпати. Австралійські пластуни готові допомогти нашим друзям в рідній Україні.

Без коментарів.