34-ий Курінь УПС «НОВІ ОБРІЇ»

 Курені УПС і УСП «НОВІ ОБРІЇ» почали спершу існувати як підготовчий курінь на терені Дітройту в 1962 році. Засновницями і першими членками куреня були юначки гуртка «Соняшні Промені»: Люба Климишин, Христя Макар, Люба Зубаль, Марія Подґурська, Маруся Бобяк, Калина Ткачук, Оленка Ромах, Люба Григорчук, Віра Зубальська, Христя Березовська. Ці подруги бажали продовжувати свою пластову діяльність разом на терені Дітройту, де осередок куреня існує до сьогодні. В перших роках існування підготовчого куреня курінною була ст. пл. вірлиця Марія Подґурська. 22-ий курінь УСП-ок «Нові Обрії» був затверджений ГПБ в 1964 році. В червні того ж року під проводом курінної Анни Богай, курінь взяв участь в посвяченні пам’ятника Тараса Шевченка у Вашінґтоні.

Щоб улегшити перехід з УСП до УПС і продовжувати пластову працю, в травні 1973 року пластунки-сеніорки на терені Дітройту створили підготовчий сеніорський курінь «Нові Обрії». Курінною підготовчого куреня була пл. сен. Дарія Бойчук. В 1975 році Марія Лісовська і Тамара Петращук перейшли зі старшопластунського куреня до підготовчого «Нові Обрії». Тоді число членок дійшло до п’ятнадцяти, і в жовтні 1975 року ГПБ затвердила 34-ий Курінь УПС «Нові Обрії».

Головним напрямом пластової діяльности є виховна праця. Членки куреня «Нові Обрії» брали і далі беруть численну участь у пластовій праці як виховниці і членки булав на літніх таборах.

Членки куреня постійно поширюють свої особисті обрії, беручи активну участь в різних громадських діях. Пл. сен. Марія Зарицька займалася справою українських політв’язнів, пл. сен. Оля Дужа очолювала в Дітройті Фонд Катедри Українознавства при Гарварді, пл. сен. Христина Гнатчук вчила вищі кляси і підготовляла учнів до матуральних іспитів в Школі Українознавства, пл. сен. Марія Лісовська, любителька музики, бере активну участь в Українському Музичному Інституті Америки.

Незалежно від життєвих доріг теперішніх і колишніх членок, курінь «Нові Обрії» зв’язує всіх їх разом. Це дуже виразно виявилося на відзначенні 25-ліття і знову на відзначенні 30-ліття існування старшопластунського куреня «Нові Обрії». Спомини спільного пластування викликали почуття радості і задоволення з участі у Великій Грі.

Без коментарів.