43-ий Курінь УПС «Карпатські Орли»

 «Орли готові вже до лету!»

Курінь «Карпатські Орли» постав з юнацького гуртка «Орли», який існував в першій половині 1950-их років. Тоді до гуртка належали чотири пластуни: бл. пам. Юрко Сорока, Любомир Дучечко, Леонід Верещака і Нестор Яворський.

Перший Ювілейний Крайовий З’їзд в Австралії відбувся в 1956-57 році в Севіл, коло Мельбурну. Для юнаків гуртка «Орли» це була незабутня подія — вони перейшли в ряди старших пластунів і створили самостійний гурток «Карпатські Орли». В 1966 році під час літнього табору з УПЮ до УСП перейшло вісім членів юнацького гуртка «Соколи» і всі вступили до самостійного гуртка «Карпатські Орли». Членство в ті часи нараховувало 13 осіб. В 1967 році чотири старші пластуни перейшли до сеніорату.

В 1972 році гурток «Карпатські Орли» вислав свого члена ст. пл. М. Пика на міжнародну зустріч, яка відбулася на «Вовчій Тропі» в Америці. При кінці 70-их років з підтримкою станичної старшини Вікторії відбувалися спортові апелі в Ессендоні. Ці апелі організували та переводили «Карпатські Орли» протягом п’яти років. В тому часі член «Орлів» пл. сен. М. Квас з допомогою інших пластунів опрацював книжечки до всіх трьох новацьких проб.

Від самого початку пластування в Мельбурні члени гуртка «Карпатські Орли» були активні у пластовій виховній праці як виховники, зв’язкові і гніздові в юнацькому і новацькому Уладах. Члени займали пости в станиці Вікторія — станичного, кошового, скарбника, референта пластової площі і на терені Австралії в Крайовій Пластовій Старшині і Крайовій Референтурі УСП. «Карпатські Орли» впродовж довгих років брали активну участь у підготовці і проведенні крайових і місцевих таборів і в одержуванні пластової оселі «Сокіл».

За довголітню працю в Пласті п’ять членів гуртка «Карпатські Орли» одержали відзначення Св. Юрія в Сріблі.

В 2001 році Головна Булава УПС зареєструвала наш підготовчий курінь як 43-ий Курінь УПС «Карпатські Орли». Членство в 2003 році нараховувало 13 сеніорів.

В молодих роках «Орли» багато мандрували по гірських теренах Вікторії, цікавилися риболовством, їздили на лещетах, грали у відбиванку, австралійський футбол і копаний м’яч. Тепер є членами в клюбі ґольфу і в Українському Лещетарському Клюбі «Калина». В українському суспільному житті члени дальше працюють в українському шкільництві, при церквах, громадах і банкових кооперативах. Є членами громадських і церковних хорів.

Без коментарів.