header image

Традиції

  •     Курінною піснею 49-го є «Писаний камінь»  її курінь співає на всіх важливих заходах та церемоніалах: прийняття нових гуртків, вихід з куреня(перехід в ст. пл.) та ін. Також існує традиція співати курінну пісню на кожній гірській вершині  на яку піднімається курінь якщо хоч один із присутніх ніколи раніше не бував на цій вершині.
  •   Оригінальним є обряд посвяти гуртків у курінь та вихід з куреня як гуртків так і окремих членів (перехід в ст. пл.), але нажаль деталі цього обряду є відомими лише для членів 49-го.
  •      Курінним символом 49-го є гуцульський топірець —  Бартка.
  •     Однією із цікавих традицій є курінна різдвяна свічечка, яку курінь запалює через декілька днів після Різдва співаючи колядки та прославляючи прихід Христа.
  •     Кожен гурток в курені має свою гурткову хустку. Курінну хустку так само як і порядкове число куреня має право носити лише заприсяжений пластун. Але у деяких рідкісних випадках за особливі заслуги порядкове число надається прихильникам.
  •      Також 49-й має свою курінну печатку яку ставить на всіх курінних документах, ця печатка є затверджена Крайовою Пластовою Радою.
  •     «Білий птах з чорною ознакою» —   курінне відзначення, воно є трьох ступенів. Отримати його може тільки член 49-го куреня УПЮ, або в надзвичайному випадку член ПЛАСТУ-НСО    Курінна хустка складається з трьох кольорів: зелений (основний) чорний та червоний. Зелений – символізує Українські Карпати. Чорний – український чорнозем на якому стоять Карпати, а червоний – кров пролиту за Україну. Це було затверджено 5 лютого 1995 року Божого на засновних сходинах куреня. Того ж дня було обрано патрона куреня —  Миколайчука Івана Васильовича: ( 15 червня 1941 – 3 серпня 1987 ) — українського актора, режисера та сценариста (34 ролі в кіно, 9 сценаріїв, та 2 режисерські роботи).
  • Курінний суд – скликається тільки в надзвичайних випадках коли хтось із членів куреня серйозно провинився. Є сторона обвинувачення і сторона та сторона захисту. Підсудний може захищатись сам а може обрати адвоката. Присяжними є всі члени куреня, а вирок виноситься таємним голосуванням

"49 курінь УПЮ ім. Івана Миколайчука" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу