header image

Історія Куреня

Історія славного куреня ч.49 ім. Івана Миколайчука своїм глибоким корінням  сягає далекого 1992-го року Божого. Коли у місті Івано-Франківську 13,10,92р.Б. виник пластовий гурток «Вовчі Ягоди» виховником (радником) якого  спершу був Богдан Мисюга, а пізніше член цього ж гуртка Остап Стасів. Саме він наприкінці 1994 р. Б. заснував три перші гуртки: «Мантиспи», «Москіти» та «Шершні» 5,02,1995р.Б. відбулись засновні сходини підготовчого куреня. Кожен гурток зачитав заяви вступу в курінь, «Вовчі ягоди» ввійшли в курінь як гурток ч.1. Після цього було обрано перший курінний провід, барви куреня (зелений, чорний і червоний), та патрона – Івана Миколайчука. Першим зв’язковим куреня став його засновник – ст. пл. СКОБ Остап Стасів.

В1995р. підготовчий курінь вперше прийняв участь у «Між курінних спортивних змаганнях», де зайняв почесне 2 місце. Наприкінці 1995 року відбулося перше об’єднання гуртків – «Мантиспи» та «Шершні»,вони об’єдналися в гурток «Звіробої», а на початку 1996 р. на базі гуртка «Москіти» утворився новий гурток «Москіти & Слоненята» виховником обох гуртків був ст. пл. СКОБ Остап Стасів. В липні1996 року був проведений перший курінний стаціонарний табір «Мандрівка в Австралію» (комендант ст. пл. СКОБ Остап Стасів) на оселі поблизу с. Луквиця., а в жовтні та грудні цього ж року створено 2 нових гуртки «Бурундучки» (виховник ст. пл. СКОБ Остап Стасів), та «Койоти» (виховник ст. пл. Павло Теличко). Після 2-х років активного пластування курінь отримав своє число: 49, яке для кожного члена куреня є чимось значно більшим ніж просто число, відбулась ця подія 10 лютого 1997р. Б. Після цього курінь ще активніше приймав участь у різноманітних акціях та працював для власного розвитку, в цей період юнацтво куреня відбуває різні крайові табори (стає першунами), приймає участь та перемагає у спортивних та інтелектуальних змагах (1 місце на «Пластових Олімпійських іграх 1998р», 1 місце на «Станичному інтелектуальному змазі» – 1998р., «Кубок Окружних Чемпіонів» – 1999р.). Літом 1999 року було проведено другий курінний табір «Сила Струму» (мандрівний по маршруту с. Ясіня – Писаний Камінь, комендант ст. пл. СКОБ Остап Стасів). Цього ж року відбулося об’єднання гуртків «Бурундучки» та «Койоти» в новий гурток з назвою «Буркоти» (виховник ст. пл. Павло Теличко) та створення двох нових -«Дятли» (виховник ст. пл. Микола Боднарук ЛЧ, з листопада 2003 р. – ст. пл. СКОБ Юрко Лучин ЛЧ) та «Бобри» (виховник ст. пл. СКОБ Остап Стасів, з вересня 2001 р. – пл. СКОБ Юрко Лучин),весною 2004 року перейменований на «Zлюки Бобри».

Пік свого розвитку курінь досяг в 2000 році. В цей рік курінь святкував своє 5 річчя, до такої знаменної події курінь провів ряд акцій присвяченій цій даті – серед яких ретроспектива фільмів Івана Миколайчука в кіно театрі «Космос», пластова Спартакіада, та ін. Але найважливішою подією стала посвята курінного прапора 5 лютого 2000 року Божого. Цього ж року було створено новий гурток «Цвітна капуста» виховник ст. пл. Микола Боднарук, ЛЧ). Кінець 2000 року завершився здобуттям куренем звання «Курінь року». В 2001 році курінь був організатором станичного «Свята Весни». Кадра Виховників куреня в 2002 році в рамках проведення «ЮМПЗ» була організатором мандрівного табору “Смотрич”, зокрема комендантом був ст. пл. Микола Боднарук ЛЧ, а бунчужним – пл. СКОБ Юрко Лучин ЛЧ, а також провела у липні 3-й  курінний табір «Елементал-і» це був сплав рікою Дністер по маршруту м. Заліщики (Тернопільська обл.) – м. Хотин (Чернівецька обл.) комендантом сплаву був ст. пл. СКОБ Юрко Лучин ЛЧ. Осінь 2002р. знаменувалась зміною в курені зв’язкового, ним став ст. пл. Роман Онуфріїв, ОЗО. В 2003 році курінь поповнився двома новими гуртками: в квітні «Карасі» (виховник ст. пл. Микола Боднарук, ЛЧ, з листопада 2003 р.  – ст. пл. СКОБ Богдан Боднарук ЛЧ) та у вересні «Кукарачі»(виховник ст. пл. СКОБ обсерватор Андрій Кутинський ВБ);

У 2004-му році в житті куреня відбулися зміни – новий зв’язковий, ним став ст. пл. СКОБ Юрко Лучин ЛЧ. Цього ж року зусиллями куреня було проведено два курінних табори: стаціонарний «Тінь Сонця» та мандрівний «Шлях Аріїв» комендантом на двох таборах був ст. пл. Микола Боднарук ЛЧ.

Восени 2004-го гуртки «Дятли» та «Zлюки Бобри» об’єднались у гурток «Бабак і семеро гномів» а «Карасі» змінили свою назву на гурток «Ховрашки»

В лютому 2005 р. Б. курінь зустрів свій перший ювілей. До свого десятиріччя курінь ретельно підготувався та провів ряд заходів: внутрішнє («сімейне») святкування та грандіозну вечірку. Навесні курінь вдало триденний Вишкіл Практичного Пластування, а влітку  юнаки куреня успішно перейшли станичний табір «Рододендрон» (одні із перших посвідок) та позитивно представили 49-й на крайових таборах(ставали першунами). У вересні вступити у курінь виявив бажання гурток «Кажани»(Виховник ст. пл. Шовкопляс Максим), уже в лютому на 11-ту річницю куреня їх офіційно було прийнято в курінь. Крім того до цієї дати було проведено не менш  грандіозну ніж на десятиріччя вечірку з участю багатьох знаних у Франківську гуртів. На дні пластуна у м. Львові глядачам був представлений фільм «Братки» також ми отримали почесну грамоту «Для тих хто панкує». Літом курінь провів 6-й курінний табір «Вавилон ХХ» першуном якого став пл. прих. Осипчук Тарас. На початку нового пластового року відбулася Велика Курінна Рада   з новим проводом курінь посилив свою діяльність та активну працю. Взимку 2007-го гурток «Бабак і семеро гномів» перейшов у старшопластунство усім складом. 17-18 березня відбулась курінна мандрівка «Чорна Рада», яка з 2005-го року стала традиційною. На цій мандрівці відбулись передчасні вибори курінного. Одразу після мандрівки гуртком  «Кукарачі» був проведений станичний змаг «Квест». 12 квітня український ПЛАСТ зустрів свою 95-ту річницю. З цього приводу у місті Івано-Франківську було проведено ряд заходів зокрема слід виділити наметове містечко(«Стань на один день пластуном») на якому 49-й був представлений широкому загалу, також на показі кращих пластових фільмів були показані фільми 49-го. Не менш активно курінь провів таборове літо пл. прих. Григораш Петро став першуном станичного табору «Фама». У вересні курінь почав новий пластовий рік з активної участі у різноманітних вишколах та змагах: «Каменяр», «Осінній Рейд», «Вишкіл Ідей» та ін. Серед найважливіших подій нового пластового року була і Велика Курінна Рада на якій було обрано новий провід. Також курінь провів традиційні «Заговини на Пилипа» та інтелектуальний змаг «Геній 49-го Року»

В 2010р в курені відбулися зміни: прийшов новий гурток “Перевертні”, а також гуртки “Кажани” та “Лісова братія” об’єдналися в гурток “Кабанчики”. На IX крайовій спартакіаді було іменовано скобом юнака 49-го куреня Ростислава Ходоровського, який став п’ятим скобом в історії куреня, і також надали відзначення «Білий птах з чорною ознакою» в найвищому третьому ступені.

 

 

Зв’язковими куреня були: 

ст. пл. СКОБ Остап Стасів 

ст. пл. СКОБ Роман Онуфріїв, ОЗО 

ст. пл. СКОБ Юрко Лучин, ЛЧ 

ст. пл. Ілля Гончаров 

ст. пл. Олег Бабецький                                           

Курінними були:

пл. уч. Ігор Дрогобицький

пл. уч. Микола Боднарук

пл. уч. Тарас Яцишин

пл. уч. Назар Стасів

пл. розв. Юрко Лучин

пл. розв. Іван Пукіш

пл. розв. Назар Гулик

пл. уч. Олексій Осипчук

пл. уч. Олег Бабецький

пл. уч. Данило Волковецький

пл. уч. Юрій Бабецький

пл. розв. Ростислав Ходоровський   

пл. уч. Роман Жолобко 

Leave a response -

You must be logged in to post a comment.

"49 курінь УПЮ ім. Івана Миколайчука" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу