Саламандери

Гурток Саламандери…)))

Колись давно,приблизно в 2000-му році був набраний новацький рій назва якого була «Бобренята». 24 грудня 2005 року відбулось переведення рою до підготовчого куреня ім. В’ячеслава Липинського. Переведення організували юнаки і виховними куреня на Вовчинецьких горах.

« Вже був сніг на землі, це була перша така      зимова мандрівка в гори. Нам сказали, що ми повинні йти за позначками (червоного кольору тканина зав’язана на гілках дерев і кущів). Але ми знаходили тільки чорну тканину. Ми заплутались і троха заблудили. Але в кінцевому етапі знайшли місце зустрічі всіх і навіть троха закидали їх сніжками…J). Потім переведення, вогник, їжа…романтика…).»

Спогади учасника подій Тараса Королишина

Рій «Бобренята» перейшов з рук сестрички Аннички до рук Ігора Дрогобицького.

Потім відбулись перші сходини, де ми придумали кольори на свою хусточку і вже почали думати над назвою. Але назву гуртка придумали і обрали аж приблизно на третіх сходинах. Було багато варіантів. Ми переглядали різні, наприклад.: лінивці, койоти, хамелеони і ше пару. І тут друг Ігор запропонував таку назву як «Саламандри». Ми розглянули істрію і звички цієї ящірки і проголосувавши обрали назву.

«Ніхто не задумовувався, що саламандра – це жіночого роду слово.:)»

Тарас Королишин очевидець і учасник подій

Аж десь через тиждень, та сама сестричка Анничка, сказала нам про це і запропонувала назву «Саламандери», як саламандр – це ящірка чоловічого роду. Нам всім дуже сподобалися зміни, адже ми вже хотіли міняти назву. Нам сподобалося то, що було дуже оригінально, ні в кого такого ше не було, і ше й слово гарно звучало як назва гуртка…»САЛАМАНДЕРИ»..)) . Десь через ше один тиждень ми почали жартувати, що наша назва символізує сало і мандарини пов’язані в одне слово.

В нас вже була хусточка, була назва і ми вже задумовувалися над шевроном нашого гуртка. Тут нам допоміг Богдан Ясковець  з нашого гуртка. Він намалював і допоміг з пошиттям відзнаки гуртка. Також вже вибрали провід:

Гуртковим став Андрій Кручок

Ставши гуртком ч.3 в підготовчому курені ми почали свою діяльність в УПЮ. Пізніше поїхали на свій перший табір «ЕНД» у 2006-му році, на якому продовжували вливатися в систему юнацтва.

Відвідували різні курінні, станичні та крайові акції. Наступним діловодам в гуртку стали:

 • Гуртковий —- Тарас Королишин
 • Суддя —- Володимир Карпик
 • Писар —- Ясковець Богдан
 • Скарбник —- Андрій Чепіль

Були гурткові мандрівки та різні курінні акції, на яких гурток «Саламандери» вже почав більш організаційно ставитися до них. За цей час вже перші юнаки гуртка здали першу пробу і склали пластову присягу 12 грудня 2007р.Б.

«Пам’ятаємо, було дуже холодно, коли нас заприся жували»

пл.уч. Володимир Карпик та пл.уч. Тарас Королишин

наступним проводом були:

 • Гуртковий —- Петро Поліщук
 • Суддя —- Дзьоба Богдан
 • Писар —- Тарас Королишин
 • Скарбник —- Святослав Недураєв

Уже пару людей покинуло гурток. Також пару юнаків прийшло до «Саламандер». Ми тримались ше на рівні, як середній гурток куреня. Юнацтво відвідувало такі великі акції як СВ, ВПП, мандрівки(різного плану). Але нас ставало все менше ніж було колись.

Через рік помінявся провід:

 • Гуртковий —- Тарас Королишин
 • Суддя —- Петро Поліщук
 • Писар —- Богдан Дзьоба
 • Скарбник —- Володимир Карпик

Нас стало тільки шість з багатьох які були на початку. Пару юнаків покинули пласт добровільно, але декого довелося і вигнати на деякий час, за не діяльність і не активність.

Пройшло трохи часу і наш гурток став найстаршим  в курені. Нашому куреню уже дали число 79. Прийшло ше двоє Юнаків, але і двоє покинуло гурток. Так ми трималися стабільності цифри шість.

Провід помінявся.:

 • Гуртковий —- Поліщук Петро
 • Суддя —- Марко Матвіїшин
 • Писар —- Ростислав Буджак
 • Скарбник —- Тарас Королишин

Поки шо цей провід діє в гуртку. Аж у вересні 2010-го будуть наступні перевибори проводу. Але, мають ше бути дострокові вибори на в.о. судді і писаря, бо нажаль один з гуртка написав заяву про відпустку і також одного вигнали за не активність.

Звичайно жаль, що так багато людей покинуло наш гурток, але, якщо так подумати, то в них був шанс вернутися, виганяли то не на завжди.

Наша історія буде дописуватись, тому чекайте нової інформації…))

To be continued…

Пл.уч.Тарас Королишин

Опубліковано on Квітень 1, 2010 at 11:42 pm Коментування вимкнуто


Коментувати не дозволено.

"Курінь ім.В'ячеслава Липинського" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу