Історія куреня

Історія створення та розвиток

79 куреня УПЮ імені Вячеслава Липинського

лого ЕНД Підготовчий курінь імені В’ячеслава Липинського заснований у листопаді 2005 р. Б. двома юнацькими гуртками − “ТорнаDо” та “Зубри”. Перша курінна мандрівка відбулася у грудні 2005 р. Б. і була присвячена переведенню новацького рою “Бобренята” до уладу пластунів юнаків. Так створився гурток “Саламандери”, який невдовзі приєднався до куреня. З нового 2006 р. Б. курінь налічував уже три гуртки чисельністю 25 юнаків.

У січні 2006 р. Б. відбулася курінна лещетарська мандрівка по Вовчинецьких пагорбах. Також курінь бере участь в усіх станичних акціях: у січні юнаки куреня (разом із іншими куренями) принесли у храми м. Івано-Франківська Вифлиємський вогонь, були учасниками  Різдвяної свічечки-2006; дебатів (весна 2006 р.), Дня Пласту, Свята Весни (СВ-2006). Перед СВ курінь відбув перший невеличкий вишкіл практичного пластування (ВПП); а також вишкіл гурткових та курінних діловодів. Пізніше юнаки куреня провели першу курінну стійку біля Плащаниці.

Улітку 2006 р. Б. курінь організував і провів перший курінний табір “ЕНД (Еліта. Нація. Держава)”, який відбувся поблизу с. Марково Богородчанського р-ну Івано-Франківської області. Учасники табору змогли засвоїти вмілості мандрівництва, куховареня, табірництва, першої медичної допомоги тощо, а також випробувати себе у фехтуванні на списах та шашках. Велика кількість учасників уперше спробувала жити в наметах. Табір пройшли і отримали відзнаки та посвідки 11 юнаків.

Осінню 2006 р. Б. курінь продовжував свою діяльність: був співорганізатором Осіннього Пластового балу, брав участь у загальноміській акції “Квітка життя”, відбув дефiляду на Свято Покрови, брав участь у ІV Крайовій Пластовій Спартакіаді (зайняли третє місце з футболу).

Традиційно 2007 рік розпочався з перенесення Вифлиємського вогню. У березні відбулася мандрівка на гору Явірник, що біля м. Яремча. Курінь приймав активну участь у дебатах. На весні відбулася урочиста подія – посвята курінного знамена. Ювілейний День Пласту − 2007 курінь провів на площі Андрея Шептицького разом із усією станицею в наметовому містечку.

За зиму і весну 2007 р. Б. в курені відбулися великі події. А саме: був розформований гурток “Зубри”, а натомість до куреня приєдналися два інші гуртки – “Бобри” (лютий 2007) і “Спартанці” (квітень  2007).

У кінці квітня 2007 р. Б. відбулося курінне ВПП. СВ-2007 курінь провів як і попереднього року в с. Грабівка Калуського р-ну Івано-Франківської області. Наприкінці травня на початку липня курінь провів ряд курінних та гурткових мандрівок. 1−3 червня курінь був задіяний у станичній акції “Дитячий світ”.

Улітку 2007 р. Б. курінь приймав активну участь у станичному таборі “Фама-2007”, на якому були представники з усіх гуртків (загальною кількістю близько 20 юнаків). Цей табір розпочався з святкування 100-річчя із дня народження Романа Шухевича (“ШУХ-2007”) у с. Хмелеве і продовжився у с. Михальче.

У вересні 2007 р. Б. курінь був на урочистостях з нагоди відкриття Пластового року. У Катедральному соборі Івано-Франківська ми взяли участь у Святій Літургії, присвячений цій події.

15−16 вересня відбулася курінна рада на терені пластової землі Чоти Крилатих біля с. Луквиця. На курінній раді був обраний новий курінний провід.

У жовтні цього ж року юнаки куреня взяли участь у змазі з пішого мандрівництва “Осінній Рейд”.

Наступними нашими акціями стали Осінній бал та Андріївські вечорниці. Наприкінці грудня переобрано курінного. Ним став пл.прих. Олег Кемінь.

5 січня 2008 р. Б. курінь отримав порядкове число 79. 14 лютого ми провели Зимовий бал, після чого проведення таких акцій стало курінною традицією. За 2008 рік юнаки куреня взяли участь у більшості станичних акцій та деяких крайових, а саме: у змазі Стежками Героїв, СВ-2008, Дні Пластового кохання тощо.

3−15 липня відбувся курінний табір “ЕНД-2. Дружба”. Юнаки взяли участь у таких крайових таборах як Чота Крилатих, СВТ-Калиновий оберіг, в акції “Дні Пласту в Києві”. 7 жовтня проведено курінну раду поблизу с. Солотвино.

16 листопада відбувся Осінній Бал під назвою “Прощальний Вальс”, який став одночасно й останнім для юнацького гуртка “ТорнаDо”. На початку січня 2009 року до куреня приєднався гурток − “Яструби”. Його виховником став колишній юнак куреня, а тепер ст.пл.прих. Назар Соколан.

Відбулось курінне ВПП-2009 р.Б. Також далі продовжувалась традиція запровадження станичних та окружних і крайових балів. На весні відбулось Кіно СВ-2009 на якому ми взяли почесне 3-тє місце.Влітку відбувся курінний табір ЕНД-3 , після нього юнаки поїхали на крайові табори : Побурлакуємо світами   (2-оє) , КВВТ Легіон (один) ,Герць(3-оє). Всі виказали хороші постави і достойно представили курінь на крайовому рівні .

На курінних перевиборах у вересні після Бажалука Романа курінним став Бажалук Назар. Відбувся бал, відбулись Андріївські вечорниці. Взимку: Відбулось святкування дня народження куреня, відбувся зимовий  Бал-маскарад . Курінь завжди старється ставати кращими і не зупинятися на досягнутому . Пл.уч.Бажалук Роман набрав собі невеличкий рій , яких назвав “Тигри” , згодом їх чисельність збільшилась , і з кожним разом помітно , що курінь росте.

Курінь ч. 79 ім. В’ячеслава Липинського продовжує розвиватися.

Гімн куреня ч.79 ім. В. Липинського

слова: ст. пл. Ігор Дрогобицький

музика: ст. пл. Артем Стойко, ВБ

Вперед, нас манить майбуття,

Без страху зоримо у нього,

Бо зводимо своє життя

На честі, і на вірі в Бога.

Щоденно свій кріпімо дух,

Гартуймо волю, наче крицю,

Душі хай вверх прямує рух,

А серце правдою ясниться.

Не на словах шануймо край,

Любов ділами слід творити.

Нас уперед нехай ведуть

Батьківські й Божі заповіти.

Опубліковано on Квітень 1, 2010 at 10:10 pm Коментування вимкнуто


Коментувати не дозволено.

"Курінь ім.В'ячеслава Липинського" працює на платформі WordPress µ як частина сервісу Ми.plast.org.ua. Приєднуйтесь!
Проект Пластового порталу